19-09-2018 14:01:54

“Kahraman gazilerimize minnettarız”

Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Anadolu toprakları, dünyada örneği görülmemiş sayısız cesaret ve kahramanlık örneğine sahne olmuş, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin destansı mücadelesiyle bizlere vatan kılınmıştır. Şehitlik ve gazilik makamları; milletimizin ilelebet payidar kalması için verilen bu mücadelenin, vatan ve bayrak sevdasının en büyük simgesi olmuştur." ifadelerine yer verdi. 

Milletin, vatanına, milli ve manevi değerlerine yapılan hiçbir saldırıyı kabul etmediğine dikkati çeken Kaya, şöyle devam etti:

"'(Ölürsem şehit, kalırsam gazi) anlayışıyla mücadele etmekten asla kaçınmamıştır. Şehit ve gazi kanıyla sulanmış Anadolu'nun her bir karış toprağına huzurla, güvenle basabiliyorsak bunu isimsiz kahramanlarımıza borçlu olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Şehadete yürümeyi, gazi olmayı büyük onur kaynağı sayan bizler, onların hatıralarına, emanetlerine sonsuza dek sahip çıkmayı kendimize ilke edindik. Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Kocatepe'de, Fırat Kalkanı'nda, Afrin'de ve 15 Temmuz'da olduğu gibi, ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken, demokrasi ve özgürlüğünü gasp etmeye çalışanlara karşı göğsümüzü siper etmeye azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; AK Parti olarak kahramanlarımızın daima yanında olduğumuzu ve olacağımızı ifade ediyor. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Vefanın, azmin, cesaretin timsali olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum."

Öte yandan Kaya, sosyal medya hesabı Twitter'dan AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığınca hazırlanan bir video klip paylaşarak, "Aziz bir vatan, şanlı bir bayrak, büyük zaferler kazandırdılar bize. Cesaret ve fedakarlığın timsali olan kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum. Minnettarız." ifadelerine yer verdi.  

Esnafından öğrencisine, doktorundan işçisine, öğretmeninden askerine pek çok kişinin "Minnettarız" dediği video klipte, Kaya da "Ay yıldızlı bayrağımızı, vatanımızı korumak için canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimize minnettarız." sözlerini kullandı. 

Close
SORUNLARINIZI ÇÖZÜYORUZ SORUNLARINIZI ÇÖZÜYORUZ

Talepleriniz, şikayetleriniz ve önerileriniz için bize ulaşın. En kısa sürede size geri dönelim...